Slide

Organisaatio ja johto

Monetra Pohjois-Savo Oy

 


Johtoryhmä

Satu Keskitalo-Makkonen
Toimitusjohtaja, varatuomari
puh. 050 561 9589
satu.keskitalo-makkonen@monetra.fi

Satu on valmistunut oikeustieteen kandidaatiksi Lapin yliopistosta v. 1990. Hän on työskennellyt Nordeassa asiantuntija- ja johtotehtävissä 25 vuoden ajan toimien mm. pankkilakimiehenä, asiakasvastuullisena johtajana, luottojohtajana, myyntijohtajana, HR-Partnerina ja viimeisimpänä Itä-Suomen alueen varajohtajana kevääseen 2018 saakka. Monetra Pohjois-Savo Oy:n toimitusjohtajana hän aloitti lokakuussa 2018.

 

 

Irina Gurina
Talousjohtaja
puh. 040 757 9374
irina.gurina@monetra.fi

 

 

 

Jarmo Viljaharju
Palvelujohtaja
puh. 044 791 8021
jarmo.viljaharju@monetra.fi

 

 

 

 


Operatiivinen johto

Mervi Rissanen
Palvelupäällikkö, palkkahallinto
Puh. 044 791 8016
mervi.rissanen@monetra.fi

Sanna Rönkkö
Palvelupäällikkö, palkkahallinto
Puh. 044 791 8010
sanna.ronkko@monetra.fi

Marianna Räsänen
Palvelupäällikkö, palkkahallinto
Puh. 044 791 8190
marianna.rasanen@monetra.fi

Mari Lunttila
Palvelupäällikkö, ostolaskut, myyntilaskutus ja maksuliikenne
Puh. 044 791 8123
mari.lunttila@monetra.fi

Marjo Pörsti
Palvelupäällikkö, taloushallinto
Puh. 044 791 8127
marjo.porsti@monetra.fi

Helena Hulkkonen
Palvelupäällikkö, Savonlinna
Puh. 044 791 8157
helena.hulkkonen@monetra.fi


Hallitus

Merja Miettinen pj.
Antti Kivelä varapj.
Jaana Kuuva
Vesa Lötjönen
Tuomo Pekkarinen
Pekka Pollari