Slide

Oulun Satama Oy

Henkilöstöasiat

Oulun Sataman yhteyshenkilöt ja työntekijät voivat olla yhteyksissä seuraaviin palveluasiantuntijoihimme ryhmäsähköpostilaatikoiden kautta.
Hyvä asiakkaamme, viestin otsikkokenttään pyydämme kirjoittamaan yksikön ja asian/asiayhteyden. Älä siis laita otsikkokenttään esimerkiksi sen henkilön nimeä, jota asiasi koskee.

Palkanlaskenta:
Sähköpostiosoite: satama.palkat@monetra.fi
Palveluasiantuntija Sari Häätylä, puh. 040 662 0073.

Eläkeasiat:
Palveluasiantuntija Sanna-Mari Kants
sanna-mari.kants@monetra.fi
Katso eläkkeellelähtijän muistilista.

Palvelupäällikkö Mirja Sevander (sähköposti: etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 040 6681 306.

Palkkakirjanpito:
Palkkakirjanpitoon liittyvissä asioissa voitte lähestyä sähköpostitse osoitteessa: palkkakirjanpito@monetra.fi.

Minna Granlund, Lea Karjalainen, Marjo Koski ja Pirjo Vuorjoki. Tiimin tehtäviin kuuluu asiakkaiden palkkakirjanpito ja tilitykset.

Palvelupäällikkö Kati Pyörälä (sähköposti: etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 040 141 5017

Matkustuksenhallinta
M2-järjestelmän neuvonta ja asiakaspalvelu:
Sähköposti: helppi@monetra.fi
Puhelin: 020 690 042 (Monetran Helppi-palvelut)

Talousasiat

Kirjanpito:
Sähköpostiosoite: satama.kirjanpito@monetra.fi
Palveluasiantuntija Sari Kurttila, puh. 050 5758 453

Palvelupäällikkö Piia Pöyliö (etunim.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 461 7629

Maksuliikenne:
Sähköpostiosoite: satama.maksuliikenne@monetra.fi
Maksatukset: Palveluasiantuntija Elli Vänttilä, puh. 050 430 4118
Tiliotteet: Palveluasiantuntijat Merja Karjalainen, puh. 044 703 0735 ja Irma Vimpari, puh. 044 499 3217
Palvelupäällikkö Tiia-Maria Pohjola, (etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 316 9088

Ostoreskontra:
Sähköpostiosoite: satama.ostoreskontra@monetra.fi

Palvelupäällikkö Piia Pöyliö (etunim.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 461 7629

Ostolaskujärjestelmä P2P-järjestelmäasiantuntijat:
sähköposti: paakayttajat.ostolaskujarjestelmat@monetra.fi

P2P-käyttöoikeusasiat: kayttooikeustilaukset@monetra.fi
(hyväksyjäsalasanan tilaus, P2P-lisenssin poisto tai uuden P2P-lisenssin tilaus)

Ostoreskontran ohjeita: Järjestelmä- ja toimintaohjeet

Myyntireskontra:
Sähköpostiosoite: satama.myyntireskontra@monetra.fi
Palveluasiantuntija Tomi Willman, puh. 044 703 0728
Palvelupäällikkö Tiia-Maria Pohjola (etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 316 9088

Asiakkuuspäällikkö: Piia Pöyliö, puh. 050 461 7629