Slide

Oulun Satama Oy

Henkilöstöasiat

Oulun Sataman yhteyshenkilöt ja työntekijät voivat olla yhteyksissä palveluasiantuntijoihimme seuraavasti:

Palkanlaskenta

Sähköpostiosoite: satama.palkat@monetra.fi

Keskitetty puhelinpalvelu tulee voimaan henkilöstöhallinnon palveluihin kesäkuussa 2022. Tätä ennen pyydämme yhteydenotot sähköpostitse.

Sopimusneuvonta:
Tarjoamme esimiehille ja yhdyshenkilöille neuvontaa työehtosopimuksiin liittyvissä kysymyksissä.
yhteydet sähköpostitse: sopimusneuvonta@monetra.fi
tai puhelimitse: 040 650 6015

Palkkakirjanpito:
Palkkakirjanpitoon liittyvissä asioissa voitte lähestyä sähköpostitse osoitteessa: palkkakirjanpito@monetra.fi.
Palkkakirjanpitäjät-tiimin tehtäviin kuuluu asiakkaiden palkkakirjanpito ja tilitykset.

Palkkojen itseasiointijärjestelmän ESS:n neuvonta työntekijöille ja esimiehille:
Sähköposti: ESS.oulu@monetra.fi
Puhelin: 040 138 1801

Palvelupäälliköt:

Eläkeasiat:
elakeneuvonta.oulu@monetra.fi
Varaa tapaaminen tai soittoaika sähköisesti tästä linkistä.
Katso eläkkeellelähtijän muistilista.

Matkustuspalvelut
M2-järjestelmän neuvonta ja asiakaspalvelu:
Sähköposti: m2.oulu@monetra.fi
Puhelin: 020 690 042


Talousasiat

Kirjanpito:
Sähköpostiosoite: satama.kirjanpito@monetra.fi
Palveluasiantuntija Katja Saarinen, 040 718 4003
Palvelupäällikkö Piia Pöyliö (etunim.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 461 7629

Maksuliikenne:
Sähköpostiosoite: satama.maksuliikenne@monetra.fi
Palvelupäällikkö: Vuokko Lukkarila p. 040 525 5620

Ostoreskontra:
Sähköpostiosoite: satama.ostoreskontra@monetra.fi
Puhelinyhteydet: ostoreskontran keskitetty asiakaspalvelu p. 040 138 1801
Palvelupäällikkö Anne Perkiö, puh. 050 464 5369

Myyntireskontra:
Sähköpostiosoite: satama.myyntireskontra@monetra.fi
Palvelupäällikkö: Vuokko Lukkarila p. 040 525 5620


Asiakkuuspäällikkö: Johanna Perkkiö, sähköposti muotoa etunimi.sukunimi@monetra.fi, puh. 040 159 6967.