Slide

Oulun Satama Oy

Oulun Sataman yhteyshenkilöt ja työntekijät voivat ottaa yhteyttä ensisijaisesti asiakaspalveluportaalin kautta tai sähköpostitse, mutta myös soittamalla alla mainittuihin palvelupuhelinnumeroihin.

Palveluportaali: Portaali avautuu tästä.

Palvelupuhelinnumerot

  • Palkanlaskennan palvelupuhelinnumero: 040 138 1805
  • Keskitetty asiakaspalvelu: 040 138 1801
    (palkka- ja palvelussuhdeasiat, ESS-neuvonta, osto- ja myyntilaskutusasiat, matkustusasiat ja muut asiat).

Henkilöstöhallinto

Palkanlaskenta

Sähköpostiosoite: satama.palkat@monetra.fi

Sopimusneuvonta
Tarjoamme esimiehille ja yhdyshenkilöille neuvontaa työehtosopimuksiin liittyvissä kysymyksissä.
Yhteydenotot sähköpostitse: sopimusneuvonta@monetra.fi
tai puhelimitse: 040 650 6015

Palkkakirjanpito
Palkkakirjanpitoon liittyvissä asioissa voitte lähestyä sähköpostitse osoitteessa: palkkakirjanpito@monetra.fi.
Palkkakirjanpitäjät-tiimin tehtäviin kuuluu asiakkaiden palkkakirjanpito ja tilitykset.

Palkkojen itseasiointijärjestelmän ESS:n neuvonta työntekijöille ja esimiehille
Sähköposti: ESS.oulu@monetra.fi
Puhelin: 040 138 1801

Eläkeasiat
elakeneuvonta.oulu@monetra.fi
Varaa tapaaminen tai soittoaika sähköisesti tästä linkistä.
Katso eläkkeellelähtijän muistilista.

Matkustuspalvelut
M2-järjestelmän neuvonta ja asiakaspalvelu
Sähköposti: m2.oulu@monetra.fi
Puhelin: 020 690 042

Työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@monetra.fi, ellei muuta ole mainittu.

Palvelupäällikkö Marja Säkkinen, puh. 040 149 6001


Taloushallinto

Kirjanpito
Sähköpostiosoite: satama.kirjanpito@monetra.fi
Palveluasiantuntija, puh. 040 718 4003

Palvelupäällikkö Miia Heikkinen, puh. 040 531 0048

Maksuliikenne
Sähköpostiosoite: satama.maksuliikenne@monetra.fi

Palvelupäällikkö Vuokko Lukkarila, puh. 040 525 5620

Myyntireskontra
Sähköpostiosoite: satama.myyntireskontra@monetra.fi

Palvelupäällikkö Eija Perttula, puh. 040193 7513 

Ostoreskontra
Sähköpostiosoite: satama.ostoreskontra@monetra.fi
Ostoreskontran keskitetty asiakaspalvelu, puh. 040 138 1801

Palvelupäällikkö Kimmo Heinikoski, puh. 040 351 7883


Asiakkuuspäällikkö Johanna Perkkiö, puh. 040 159 6967