Slide

Oulun Energia Oy

Henkilöstöasiat

Oulun Energia -konsernin yhteyshenkilöt ja työntekijät voivat olla yhteyksissä palveluasiantuntijoihimme seuraavasti.

Palveluportaali: Portaali avautuu tästä.

Palkanlaskenta

Sähköposti: energia.palkat@monetra.fi

Palveluasiantuntijat:

  • Tiia Tuppurainen p. 040 354 7943
  • Seija Alasimi p. 040 571 3050
  • Anne-Mari Savilampi p. 040 543 3478

Palkkakirjanpito:
Palkkakirjanpitoon liittyvissä asioissa voitte lähestyä sähköpostitse osoitteessa: palkkakirjanpito@monetra.fi.
Asiakasta pyydetään laittamaan viestin aiheeseen asiakkaan nimi asioiden hoidon nopeuttamiseksi.

Sopimusneuvonta:
Tarjoamme esimiehille ja yhdyshenkilöille neuvontaa työehtosopimuksiin liittyvissä kysymyksissä.
yhteydet sähköpostitse: sopimusneuvonta@monetra.fi
tai puhelimitse: 040 650 6015

Eläkeasiat:
elakeneuvonta.oulu@monetra.fi
Varaa tapaaminen tai soittoaika sähköisesti tästä linkistä.
Katso eläkkeellelähtijän muistilista.

Matkustuspalvelut:
M2-järjestelmän neuvonta ja asiakaspalvelu:
Sähköposti: m2.oulu@monetra.fi
Puhelin: 040 138 1801

Palvelupäällikkö Nanna Väyrynen (sähköposti: etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 040 185 3821


Talousasiat

Kirjanpito:
Sähköposti: energia.kirjanpito@monetra.fi
Palveluasiantuntija Katja Saarinen 040 718 4003
Palveluesimies Lea Huusko-Huhtala 044 7030 740
Palvelupäällikkö Piia Pöyliö 050 461 7629

Maksuliikenne:
Sähköposti: energia.maksuliikenne@monetra.fi
Palvelupäällikkö: Vuokko Lukkarila p. 040 525 5620

Ostoreskontra:
Sähköposti: energia.ostoreskontra@monetra.fi
Puhelinyhteydet: ostoreskontran keskitetty asiakaspalvelu p. 040 138 1801
Palvelupäällikkö Anne Perkiö (etunimi.sukunimi@monetra.fi), puh. 050 464 5369

Myyntireskontra:
Sähköposti: energia.myyntireskontra@monetra.fi
Palvelupäällikkö: Vuokko Lukkarila p. 040 525 5620


Asiakkuuspäällikkö Oulun Energia -konsernin kaikille yhtiöille
Mia Lotvonen, puhelin: 044 703 0712, sähköposti muotoa etunimi.sukunimi@monetra.fi