Vaihde arkisin klo 8-16: (08) 5586 7800

Ota yhteyttä

Oulun Energia Oy


Henkilöstöasiat

Oulun Energia -konsernin alaisten organisaatioiden edustajat, yhteyshenkilöt ja työntekijät voivat  olla yhteyksissä seuraaviin palveluasiantuntijoihimme:

Hyvä asiakkaamme, mainitsethan sähköpostia lähetettäessä työntekijän sukunimen otsikkokentässä.

Palkanlaskenta:
sähköpostitse: energia.palkat@monetra.fi

Oulun Energia Urakointi Oy, Oulun Energia Sähkönmyynti Oy ja Oulun Energia Siirto ja Jakelu Oy sekä Turveruukki: Palveluasiantuntija Sari Häätylä , puh. 040 662 0073.

Oulun Energia Oy: Palveluasiantuntija Rami Itkonen, puh. 044 703 0829 ja Sari Häätylä puh. 040 662 0073.

Eläkeasiat:
Palveluasiantuntija Minna Granlund, minna.granlund@monetra.fi
Katso eläkkeellelähtijän muistilista.


Talousasiat

Kirjanpito:
Sähköposti: energia.kirjanpito@monetra.fi
Palveluasiantuntija Riitta Segerlöv, puh. 044 703 0718
Palveluasiantuntija Lea Huusko-Huhtala, puh. 044 7030740

Maksuliikenne:

Saapuvan rahan käsittely, tiliotteiden tiliöintitiedot
Sähköposti: energiasaapuva.maksuliikenne@monetra.fi
Palveluasiantuntija Elli Vänttilä puh. 050 4304 118

Lähtevän rahan käsittely:
Sähköposti: energia.maksuliikenne@monetra.fi
Palveluasiantuntija Anne Isteri, puh. 050 5761 045

Matkalaskut:
Sähköposti: energia.matkalaskut@monetra.fi
Palveluasiantuntija Tuija Tiikkala puh. 050 430 4190
Palveluasiantuntija Tomi Juujärvi, p. 050 597 9523
Palvelupäällikkö Sanna Lassila p. 050 307 1487 (etunimi.sukunimi@monetra.fi)

Ostoreskontra:
Sähköposti: energia.ostoreskontra@monetra.fi
Palveluasiantuntija Riitta Ruotsalainen, puh. 044 7030 721
Palveluasiantuntija Hanna Kuuva, puh. 050 596 9983
Palveluasiantuntija Eija Nasi, puh. 040 641 1780

Myyntireskontra:
Sähköposti: energia.myyntireskontra@monetra.fi
Palveluasiantuntija Päivi Holappa, puh. 050 596 9848


Asiakkuuspäällikkö Antti Lehtola, puh. 050 576 0421

Löydä oma asiantuntijasi – valitse oma organisaatiosi

Kuntatoimijan ketterä luottokumppani Monetra tarjoaa täsmäratkaisuja kuntien tarpeisiin. Monetra Tulkkipalvelu toimii Oulussa ja Jyväskylässä.